خط مشی خیریه نیک اندیشان زمین

بنیاد خیریه نیک اندیشان زمین به یاری خداوند متعال و با تکیه بر دانش و توانمندی کارکنان متعهد و متخصص و دلسوز خود ، همسو با سیاستهای کلان جمهوری اسلامی ایران مبنی بر محرومیت زدایی از اقشار ضعیف جامعه فعالیت می نماید. این بنیاد با توجه به ارزشهای سازمانی خود با اعتقادی راسخ تلاش می نماید که با استفاده از همه ظرفیتها و با تجمیع توان خُرد و کلان خیرین و همراه نمودن سایر خیریه ها ، نهادها ، سازمانها و موسسات دولتی و خصوصی گامهای بزرگی را در جهت محرومیت زدایی و زدودن فقر از چهره نیازمندان و مددجویان بی بضاعت بردارد. این بنیاد با توجه به هدف بنیادین خود که ارتقاء سطح زندگی و تامین رفاه متعارف مردم بی بضاعت و نیازمندان می باشد مصمم است که از طریق راه کارهای ذیل به یکی از پنج  بنیاد سرآمد و برتر کشور تبدیل شود.

  1. انجام طرح های آبرسانی برای روستاها و مدارس و نیازمندان مناطق محروم با بکارگیری اصول مهندسی و تجهیزات استاندارد.
  2. ارایه خدمات ساختمانی و عمرانی به نیازمندان در مناطق محروم  از جمله ساخت ، تامین و تعمیرات در زمینه  مسکن ، مدرسه ، درمانگاه ، سرویسهای بهداشتی ، مسجد ، بازارچه ، جاده و سایر فعالیت های عمرانی که نیاز محرومین و مستضعفان را برآورده نماید.
  3. تلاش برای رسیدگی و ارتقاء وضعیت بهداشت و درمان نیازمندان مناطق محروم کشور و درمان بیماران نیازمند و محروم از امکانات بهداشتی و پیگیری ادامه درمان بیماران تا حصول اطمینان از بهبودی کامل.
  4. اعزام تیمهای پزشکی متخصص به مناطق محروم و کمتر برخوردار بصورت داوطلبانه و تحت نظارت شبکه بهداشت و درمان مناطق مذکور جهت درمان بیماران.
  5. تاسیس و راه اندازی و تجهیز درمانگاه ها و مراکز پزشکی در مناطق محروم 
  6. اهتمام به توانمندسازی ، اشتغالزایی و استقلال مالی مددجویان نیازمند از طریق آموزش مهارتهای شغلی ، اعطاء وام اشتغال ، انجام پروژه های خودکفایی نیازمندان و جلب همکاری و مشارکت سازمان های ذیربط در این ارتباط.
  7. ارایه خدمات عمومی ، رفاهی و معیشتی به نیازمندان و مددجویان بی بضاعت
  8. ارایه خدمات آموزشی ، فرهنگی و اجتماعی به نیازمندان از جمله ارایه آموزش های درسی ، آموزشهای شغلی و حرفه ایی ، آموزشهای بهداشتی ، روانشناسی ، اجتماعی و مباحث خانواده .
  9. بکارگیری تمام ظرفیت های خیرخواهانه در تمامی سطوح کشور در جهت هم افزایی و انجام پروژه های بزرگ و اساسی در زمینه محرومیت زدایی و دستیابی به اهداف بنیادین خیریه نیک اندیشان زمین
  10.  مشارکت ، تعامل و همکاری با سایر موسسات خیریه همکار در جهت اهداف بنیاد

بنیاد نیک اندیشان زمین در تلاش است که با استفاده از همه ظرفیتهای کشور، که با دوری از نیازمند پروری ، محرومین و نیازمندان بی بضاعت را در ساختن آینده ای با چشم اندازهای روشن  و رسیدن به سطح رفاه متعارف زندگی یاری نماید.

تمامی حقوق محفوظ است . توسعه داده شده توسط گروه طراحی و برنامه نویسی انارتک